IACS-järjestelmän tietojen hallinnointia varten on luotava asiakirjojen elinkaaren aikainen hallintaprosessi, jota on ylläpidettävä.






Organisaatiolla on dokumentaatio IACS-järjestelmistään ja IACS-järjestelmissä käytettävistä prosesseista. Dokumentaatio sisältää kuvaukset järjestelmistä, niiden toiminnoista, tallennetuista ja käsitellyistä tiedoista, järjestelmän omistajista, tukihenkilöstöstä ja prosessien omistajista.






Organisaatio on määritellyt ja ylläpitää menettelyjä teollisuuden automaatio- ja ohjausjärjestelmiin liittyvän dokumentaation hallintaa ja arkistointia varten. Näihin kuuluvat:
Digiturvamallissa kaikki vaatimuskehikkojen vaatimukset kohdistetaan universaaleihin tietoturvatehtäviin, jotta voitte muodostaa yksittäisen suunnitelman, joka täyttää ison kasan vaatimuksia.
.png)